Logo divize Sensory Tools firmy Robotron

NĚKOLIK SLOV O FIRMĚ ROBOTRON

Proč se australská firma Robotron obrátila s nabídkou Eureky i na komerčně příliš nezajímavý Československý trh?

Bylo to bezesporu tím, že zakladatelem této firmy je brněnský rodák Ing. Milan Hudeček.

Ing. Milan Hudeček v Brně na Tmavomodrém festivalu v roce 1994

Narodil se v roce 1954 v Brně, kde také vystudoval fakultu sdělovací techniky na VŠT. V roce 1981 emigroval do Rakouska, odkud za rok odjel do Austrálie. Tam za dva roky v Melbourne založil firmu Robotron Pty. Ltd.

Firma Robotron se hned od svého založení zabývala vývojem výrobou a obchodem s elektronickými pomůckami pro nevidomé. Za dobu její téměř třicetileté historie vyvinula a na trh uvedla v této oblasti například:

Už v roce 1989 získala firma Robotron exportní cenu Federální vlády Austrálie, a cenu guvernéra státu Victoria. O rok později pak obdržela ceny anglické firmy Rolls Roice, australských aerolinií Quantas a Univerzity v Sydney za vynikající výrobky Robotronu. V září téhož roku pak obdržela ještě výroční cenu Winstona Gordona udělovanou Kanadským institutem pro nevidomé za vinikající přínos na poli technických pomůcek pro nevidomé a slabozraké. Také na brněnském výstavišti v listopadu 1990 získala firma Robotron zlatou medaili strojírenského veletrhu za světově první osobní počítač pro nevidomé, Eureku A4.

Firma Robotron se, mimo jiné, zabývá také vývojem a využíváním pokročilých radiokomunikačních a asistivních technologií. Její divize - Sensory tools - se však nadále věnuje pomůckám pro nevidomé.

Kontaktní údaje

Robotron Pty. Ltd.
222 St. Kilda Road
St. Kilda 3182
Melbourne
Australia,
Tel: +61 3 9525 5300
Fax: +61 3 9525 3560
Email: info@robotron.net.au
Web: www.robotron.net.au

Zpět na Od Eureky k tabletům - střípky z historie doprovodných akcí Tmavomodrých festivalů.